Slávnostná vedecká rada Strojníckej fakulty Žilinskej univerzity v Žiline

Dňa 20. 9. 2023 sa konala pri príležitosti 70. výročia vzniku Žilinskej univerzity v Žiline Slávnostná vedecká rada Strojníckej fakulty Žilinskej univerzity v Žiline.

Slávnostná vedecká rada sa konala v priestoroch Estrádnej haly Domu Odborov. Zároveň bolo na slávnostnej vedeckej rade pamätnými medailami k 70. výročiu vzniku Žilinskej univerzity v Žiline a Strojníckej fakulty UNIZA ocenených 74 významných osobností a partnerov fakulty a jej katedier, spolupracujúcich firiem a inštitúcií.

Z našej katedry boli pamätnými medailami ocenení prof. Ing. Peter Palček, PhD., (dekan Strojníckej fakulty v r. 1992 – 1998) a prof. Ing. Otakar Bokůvka, PhD., (prorektor UNIZA pre vedu a výskum, v r. 2006 – 2010), ale aj priatelia našej katedry prof. RNDr. Zuzanka Trojanová, DrSc., a Dr. h. c. prof. RNDr. Pavel Lukáč, DrSc., (Matematicko-fyzikální fakulta, Univerzita Karlova, Praha), Dr. h. c. prof. Mario Guagliano (Politecnico di Milano), prof. Ing. Eva Schmidová, PhD. (Dopravní fakulta Jana Pernera, Univerzita Pardubice), doc. Ing. Iveta Vasková, PhD. (Fakulta materiálov, metalurgie a recyklácie, Technická univerzita v Košiciach), Dr. h. c. Ing. Peter Fodrek, PhD. (Generálny riaditeľ, PRVÁ ZVÁRAČSKÁ, a.s) a Dr. h. c. prof.  inž. Stanislaw Adamczak, DrSc. (Politechnika Swietokrzyska, Kielce). Gratulujeme im.