Druhá návšteva na Univerzite Afyon Kocatepe v Turecku!

Od 13. do 17. mája 2024 navštívili naši kolegovia partnerov na Afyon Kocatepe University v Turecku v rámci projektu Materials Science Ma(s)ters: Developing a New Master’s Degree. Tento projekt je spolufinancovaný Európskou úniou v rámci programu Erasmus+ KA220 HED a predstavuje spoluprácu medzi University of Silesia v Katowiciach (Poľsko), Žilinskou univerzitou v Žiline (Slovensko), Afyon Kocatepe University (Turecko) a Ivan Franko National University of Lviv (Ukrajina). Jeho hlavným cieľom je zlepšiť kvalitu vzdelávania vytvorením nového, interdisciplinárneho inžinierskeho programu v materiálovom inžinierstve v medzinárodnej konzorcii, ktorý reaguje na potreby moderného hospodárstva, trhu práce a spoločnosti.

Návšteva bola zorganizovaná s cieľom uskutočniť záverečnú konferenciu na ukončenie projektu, na ktorej boli výsledky projektu prezentované RNDr. Vierkou Zatkalíkovou, PhD., čo zdôraznilo významnú spoluprácu a inovačné prístupy. Stretnutia a diskusie sa zameriavali na metodológiu projektu, evaluáciu a dokončenie súvisiacich úloh. Okrem iného bola súčasťou programu aj workshop pod vedením doc. dr. Justyny Maciąg, PhD. (vedúcej Katedry verejného manažmentu na Jagellonskej univerzite v Krakove) so zameraním na tému “Project Management through Lean Management Application”, na ktorom boli poskytnuté praktické poznatky a techniky na efektívnejšie riadenie projektov. Účastníci si tiež užili výlet do Pamukkale (Hierapolis), kde mali možnosť preskúmať toto historické a malebné miesto. Po prehliadke pokračovali stretnutia záverečnými diskusiami, ktoré sa zamerali na reflexiu dosiahnutého pokroku a plánovanie ďalšieho stretnutia. Táto inšpiratívna návšteva posilnila našu spoluprácu a veríme, že výsledky projektu prinesú dlhodobé prínosy pre akademickú obec aj priemyselnú prax. Ďakujeme Afyon Kocatepe University za vrelé prijatie a všetkým partnerom za ich neoceniteľný príspevok k úspechu projektu.