Vedecký pobyt našej doktorandky v Miláne

Ing. Denisa Medvecká absolvovala vedecký pobyt v Taliansku v Milane, Dipartmento di Meccanica, konkrétne vedúci fakulty prof. Marco Bocciolone a prof. Mario Guagliano .

Náplňou jej pobytu bola štruktúrna analýza zvarových spojov ocele S960 MC. Konzultácie v oblasti mikroštruktúrnych zmien zvarových spojov vysokopevných ocelí.
Okrem svojho odborného programu sa zapájala aj do vedeckých aktivít prof. Guagliana a jeho tímu, ktorých súčasťou bola najnovšia technológia v oblasti aditívnej výroby „coldspray“.
Keďže pobyt nei je vždy len o vede a naša doktorandka patrí medzi aktívne športovkyne tak sa zapojila do dvoch univerzitných behov o dĺžke 10 km (PolimiRun SPRING a WINTER, nazývané tiež GREEN RUNS), ktorých výťažok putoval na podporu ekologickejšieho prostredia univerzity.