Vedecko-výskumný pobyt doktoranda Ing. Tibora Varmusa na Univerzite v Parme

Vedecko-výskumný pobyt nášho doktoranda Ing. Tibora Varmusa na Univerzite v Parme na katedre architektúry a strojárenstva, kde sa venuje výskumu vplyvu orientácie stavby, kvality povrchu na únavové vlastnosti hliníkových materiálov vyrobených pomocou Aditívnej výroby. Tento výskum je zameraný na kompozitný hliník, ktorý je pre jeho nízku hmotnosť a zvýšenú pevnosť najčastejšie používaný v automobilovom, leteckom priemysle a motor športe. Výskum sa realizuje na Univerzite v Parme v spolupráci s prof. Giannim Nicolettom, ktorý vyvinul špeciálne miniatúrne vzorky a testovacie zariadenie, pre testovanie únavy ktoré pomáhajú znížiť náklady na výrobu a testovanie.
Medzitým si stihol “odbehnúť” na medzinárodnú konferenciu EM2022 v Porte (Portugalsko) FEUP, Porto – Portugal 5-6 May 2022 (1st International conference on engineering manufacture) kde prezentoval výskum vplyvu orientácie stavby komponentov a vplyv zvyškových napätí na únavovú životnosť hliníkových zliatin vyrobených pomocou technológie aditívnej výroby.
Posiela nám niekoľko pozdravov, tak zdieľame s vami