Vedecko-výskumný pobyt našej doktorandky Ing. Petry Drímalovej na Univerzite v Ostrave

Dňa 12.9.2022 naša doktorandka Ing. Petra Drímalová začala svoj 3-mesačný vedecko-výskumný pobyt na Univerzite v Ostrave pod odborným vedením doc. Ing. Petry Váňovej, Ph.D. Jej výskum je zameraný na štúdium náchylnosti vysokopevných konštrukčných ocelí na vodíkové skrehnutie a teda vzorky z experimentálneho materiálu – valcovaná oceľ  S960MC sa budú nasycovať  vodíkom v kvapalnom prostredí v elektrolyte – elektrolytický spôsob nasycovania. Mechanické správanie ocele po navodíkovaní bude hodnotené pomocou únavových skúšok pri cyklickom zaťažení a tiež budú použité ťahové skúšky a skúška rázom v ohybe. Vďaka nim bude možné pozorovať  a fraktograficky hodnotiť  vzniknuté lomy.