DANUBIA ADRIA SYMPOSIUM 2022 – POROS, GRÉCKO

Zástupcovia Katedry materiálového inžinierstva, SjF, UNIZA prof. Ing. František Nový, PhD. a Ing. Denisa Medvecká, PhD. a riaditeľ  Výskumného centra UNIZA Ing. Filip Pastorek, PhD. sa v dňoch 20. – 23. 9. 2022 zúčastnili medzinárodného vedeckého sympózia „38th Danubia Adria Symposium on Advanced in Experimental Mechanics“, ktoré organizovala Greek Society of Experimental Mechanics of Materials na ostrove Poros v Grécku. Sympózia sa každoročne zúčastňujú medzinárodne uznávaní odborníci a mladí vedeckí pracovníci, s cieľom vymieňať  si skúsenosti z rôznych oblastí, ktoré spája spoločná téma: EXPERIMENTAL MECHANICS. Výsledkom týchto stretnutí je viacero dlhoročných spoluprác SjF UNIZA so svetovo uznávanými univerzitami a vedcami. Za Slovensko mala vyžiadanú prednášku naša mladá kolegyňa Ing. Denisa Medvecká, PhD., ktorá prezentovaním zaujímavých výsledkov získaných štúdiom vysokopevných ocelí získala prvé miesto – „First Young Scientist Award“ medzi prítomnými mladými vedcami. Budovanie dobrého mena univerzity, nielen na Slovensku, a získavanie nových vedeckých a odborných skúseností sú dôležitými krokmi úspešného profesijného smerovania. Ďakujeme za vzornú reprezentáciu UNIZA a dovidenia na DAS39 2023! (Balaton, Maďarsko).