DANUBIA ADRIA SYMPOSIUM 2023 – SIÓFOK, MAĎARSKO

Zástupcovia Katedry materiálového inžinierstva, SjF, UNIZA profesor František Nový, profesor Otakar Bokůvka, Denisa Medvecká, Milan Uhríčik, Zuzana Šurdová a Martin Mikolajčík sa v dňoch 26. – 29. 9. 2023 zúčastnili medzinárodného vedeckého sympózia „39th Danubia Adria Symposium on Advanced in Experimental Mechanics“, ktoré organizovala Hungarian Scientific Society of Mechanical Engineering na Balatóne v meste Siófok v Maďarsku. Sympózia sa každoročne zúčastňujú medzinárodne uznávaní odborníci, mladí vedeckí pracovníci a doktorandi s cieľom vymieňať  si skúsenosti z rôznych oblastí, ktoré spája spoločná téma: EXPERIMENTAL MECHANICS. Výsledkom týchto stretnutí je viacero dlhoročných spoluprác SjF UNIZA so svetovo uznávanými univerzitami a vedcami. Za Slovensko mala vyžiadanú prednášku naša doktorandka Ing. Zuzana Šurdová, ktorá svoj príspevok odprezentovala vynikajúco.

Budovanie dobrého mena univerzity, nielen na Slovensku, a získavanie nových vedeckých a odborných skúseností sú dôležitými krokmi úspešného profesijného smerovania. Ďakujeme za vzornú reprezentáciu UNIZA a dovidenia na DAS40 2024! (Gdańsk, Poľsko).