EUROCORR 2022 v Berlíne

Doktorandi KMI, Ing. Vidžaja Knap, Ing. Milan Štrbák, Ing. Veronika Obertová a Ing. Ján Sovík sa zúčastnili vlajkového podujatia Európskej federácie korózie – EUROCORR 2022, ktoré sa konalo v srdci Berlína v termíne 28. August – 1. September 2022, pod záštitou organizácie DECHEMA (Spoločnosť  pre chemické inžinierstvo a biotechnológiu) a GfKORR (Spoločnosť  pre ochranu proti korózii) v Berlin Central District Hotel (managed by Marriott). Konferencia sa riadila mottom: „Korózia v meniacom sa svete – Energia, mobilita, digitalizácia“. EUROCORR každoročne priláka viac ako tisíc odborníkov na koróziu z celého sveta. Vysoká úroveň vedeckej odbornosti účastníkov urobila z EUROCORRu celosvetovú vedúcu vedeckú konferenciu vo výskume korózie a je stálym bodom programu odborníkov z univerzít a priemyslu. Mladým kolegom poskytuje Young EFC platformu na výmenu nápadov s odbornými kolegami a na to, aby sa stali súčasť ou jedinečnej siete. Doktorandi KMI sa aktívne zúčastnili najmä posterovej sekcie. Rovnako tak i nadviazali známosti s odborníkmi z iných univerzít, avšak najmä mohli byť  očitými svedkami najmodernejších trendov výskumu v oblasti korózie, na ktorú majú zamerané i PhD. štúdium.

Zaujímavosť  na záver – pri prestupe na stanici Praha hl. nádraží smerom ZA stretli i známeho českého herca, dabéra, tanečníka, speváka, komika, moderátora a filmového producenta Martina Dejdara.