Vedecko-výskumný pobyt našej internej doktorandky Ing. Lucie Pastierovičovej na Univerzite v Boloni v Taliansku

Dňa 1. 9. 2022 sa začal 3-mesačný vedecko-výskumný pobyt našej doktorandky Ing. Lucie Pastierovičovej na Univerzite v Bologni-Alma Máter. Jej pobyt je zameraný na realizáciu experimentálnych prác, s akcentom na únavové vlastnosti sekundárnych (recyklovaných) zliatin AlSi7Mg0.6 s vyšším obsahom železa, využívaných najmä v automobilovom a leteckom priemysle. Výskum sa realizuje v spolupráci s prof. Giorgiom Olmim, PhD. (Univerzita v Boloni), ktorý sa prioritne venuje únavovým a mechanickým vlastnostiam zliatin a ocelí, a taktiež v spolupráci s Ing. Michelom Bandinim (PeenService), ktorý umožní spevnenie povrchu vzoriek (tzv. shotpeening) s cieľom zvýšiť  únavovú odolnosť  a predĺžiť  životnosť  sekundárnych AlSi7Mg0.6 zliatin na odliatky.